WOŚP Brześć Kujawski

W Brześciu Kujawskim sztab Wielkiej Orkiestry został utworzony tradycyjnie przy Brzeskim Centrum Kultury. Już od wczesnych godzin rannych 15 wolontariuszy wyruszy z puszkami, aby kwestować na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Pierwszym punktem brzeskiego finału będzie mecz piłki nożnej w którym zagrają zawodnicy i kibice GKS Łokietek. Mecz odbędzie się o godzinie 11.00 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1.

 

 Od godziny 15.00 w sali Centrum Kultury odbędzie się koncert.

Wystąpią dzieci z przedszkoli i szkół, następnie wszystkie grupy zespołu folklorystycznego „Dzieci Kujaw”. W programie znalazł się także koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia” wraz z mażoretkami oraz występ koła wokalnego GAMA.
Kolejne punkty programu to koncert trzech zespołów
– „Incept the pain”  – Zespół kilku chłopaków z Brześcia, robią to co kochają- czyli grają rocka.
Członkowie zespołu
Mateusz Zieliński – gitara prowadząca
Jakub Skruszewicz – perkusja
Michał Stawicki – gitara basowa/wokal
Jakub Dryś – gitara rytmiczna
– ‚Pod prąd” –  Gramy, bo uwielbiamy muzykę, a przede wszystkim swoje towarzystwo! Marzymy o tym żeby zarazić Was naszą pasją! Zapraszamy do Naszego świata. Gramy od dwóch lat, nasz styl…no właśnie, to nasz styl- mieszanka popu, lekkiego rocka, piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej… Bawimy się tym i chcemy Was zaprosić do wspólnej zabawy. Za nami dwa koncerty, udział w przeglądzie Czaszki w Kaliszu…Co dalej? Czas pokaże. Rozrzut wiekowy kapeli też jest niezły- od 20 do 60 lat.
– „Jokolavie Band” Osięciny – Jesteśmy grupą przyjaciół, która pewnego dnia postanowiła spotkać się i wspólnie pobawić się muzyką! Póki co poszukujemy siebie w świecie muzycznych różnorodności i choć gramy głównie covery to pracujemy nad własnym materiałem.  Członkowie zespołu

Kasia Olszta – wokal
Tomek Cybulski – piano/syntezator
Jurek Ferchow- gitara basowa
Kamil Stróżyk – gitara elektryczna
Mariusz Daroszewski – perkusja
Tomek Zieliński – saksofon
Dawid Drążkowski- trąbka
Łukasz Berger- puzon
Ponad to loteria fantowa,  kawiarnia z pysznym domowym ciastem i licytacje.
Wśród licytowanych przedmiotów znalazły  się miedzy innymi : piłka z podpisami zawodników „Łokietka”, koszulki z logo 26 Finału WOŚP, koszulki z logo Brześć Kujawski, kupony do salonu fryzjerskiego, 2 torty, koszulka „GKS Łokietek”
finał zakończy pokaz fajerwerków- światełko do nieba o godzinie 20.00 na skwerze miejskim.
Zapraszamy