„Pod dachami Paryża”

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert „Pod dachami Paryża” –   w wykonaniu zespołu „Retro Orchestra” w składzie:  Joanna Hort – wokal, narracja; Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne; Michał Zuń – kontrabas.

Koncert odbędzie się  w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej BCK.
W kulturze muzycznej Francji piosenka autorska zajmuje jedną z czołowych pozycji. Takie nazwiska jak Piaf, Brel, Aznavour, Dassin, Dalida jednoznacznie kojarzą się z przejmującymi opowieściami o miłości i zdradzie, szczęściu i rozpaczy, nadziei i zwątpieniu. Wszystko to oczywiście przy dźwiękach akordeonu, z jego niezwykłymi możliwościami sonorystycznymi i technicznymi.
Muzycy zespołu sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette przenoszą słuchaczy wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre’u, tętniącego życiem ulicznych kawiarenek i przepełnionego niezwykłymi opowieściami…
W programie koncertu m.in. : Sous le ciel de Paris; Milord; La vie en rose; La Boheme; Nie opuszczaj mnie; La valse d’Amelie oraz tradycyjne walce musette.
Bilety w cenie 20 zł. do nabycia w przedsprzedaży lub bezpośrednio przed koncertem.