OBJAZDOWY DOM KULTURY- PODSUMOWANIE

Wakacje dobiegają końca, czas na podsumowanie letnich akcji, jakie odbyły się dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy

Jedną z nich był  Objazdowy Dom Kultury.  Projekt ten od 5 lat cieszy się ogromną popularnością i dzieci z sołectw z niecierpliwością czekają na przyjazd animatorów z BCK.

W tym roku w projekcie udział wzięły dzieci z 14 sołectw: Gużlin, Sokołowo Parcele, Machnacz, Kąty, Wieniec, Wieniec Zalesie, Rzadka Wola, Rzadka Wola Parcele, Pikutkowo, Stary Brześć, Gustorzyn, Wolica, Jaranówek, Słone.

Wśród  propozycji przygotowanych przez Centrum Kultury znalazły się zabawy muzyczne, taneczne,  plastyczne, zabawy z kolorową chustą, bańki mydlane, konkursy sportowe, balonowe zwierzaki. Tegoroczną nowością był kącik dla malucha,  w którym znalazł się kojec z kolorowymi kulkami i strefa z klockami i układankami.

Sołtysi,  z funduszu sołeckiego,  zakupili słodycze, owoce, napoje. Animatorzy z BCK zapewnili niezbędne do zabawy akcesoria: balony, płyn do  baniek mydlanych, artykuły plastyczne, nagrody w konkursach, nagłośnienie i wspaniałą muzykę.

Uśmiechy na twarzach dzieci to najlepsza rekomendacja tego, że warto wychodzić w teren i docierać do tych, którzy czasem mają ograniczony dostęp do działań kulturalnych. Wspólna zabawa, spotkanie, radość daje wiele satysfakcji.

Sponsorem akcji Objazdowy dom Kultury jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.