Dzieci Kujaw

Zespół folklorystyczny „Dzieci Kujaw” powstał w 1997roku. Jego założycielami byli Jadwiga Kurant i Tadeusz Zieliński. Obecnie choreografem jest pana Maciej Mielczarski, a kierownikiem muzycznym jest pan Tomasz Majchrzak. Zespół prezentuje autentyczny folklor kujawski, w swoim repertuarze posiada zabawy i tańce kujawskie oraz tańce krakowskie. Obecnie zespół liczy 35 dzieci w wieku od 5 do 13 lat .
W ostatnich 3 latach zespół otrzymał wiele nagród:

Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „O kujawski wianek” we Włocławku. Dwukrotnie zdobył nagrodę główną na Festiwalu „Bliżej korzeni” . Na Spotkaniach z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku w 2017 r zespół zajął III miejsce, w roku 2016 i 2015- I miejsce, a na tymże festiwalu w roku 2014 zdobył nagrodę specjalną za całokształt pracy artystycznej. Zespól zajął także I miejsce na Ogólnopolskim przeglądzie zespołów folklorystycznych w Sierpcu w 2015 r.

W swoim repertuarze zespół posiada program Zabawy dzieci na Kujawach, zespół tańczy polkę oberka, szoca. W repertuarze zespołu znajduje się także krakowiak.