Filmowe wakacje

Informujemy, że Towarzystwo Kulturalne w Brześciu Kujawskim otrzymało grant na realizację warsztatów filmowych dla dzieci „Filmowe wakacje”. Zajęcia będą realizowane w dniach 24-28 sierpnia, w Brzeskim Centrum Kultury, które jest partnerem przedsięwzięcia. Grant otrzymano w ramach programu „Wakacje z Fundacją 2020”, finansowanego przez Fundację „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” ( http://www.anwildlawloclawka.pl/pl-home ). Tym samym serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 9-16 lat do udziału w warsztatach.

Program warsztatów:
Warsztaty będą odbywać się w następujących godzinach:
Grupa młodsza – 9.00- 12.00
Grupa starsza 12.30- 15.30
Dzień 1. Wstęp – zapoznanie z uczestnikami, przedstawienie programu warsztatów. ABC poprawnego filmowania – w grupach 2 osobowych realizujemy ćwiczenia polegające na opowiedzeniu o prostej czynności za pomocą 10 ujęć. Wywiad, rozmowa w studio – przygotowania planu filmowego i nagranie wywiadów każdy z uczestników wcieli się w rolę dziennikarza, operatora kamery i dźwiękowca)
Dzień 2. Planowanie produkcji filmu – pokaz krótkich filmów i omówienie etapów produkcji. Scenariusz- praca nad prostym scenariuszem na podstawie którego będzie zrealizowany film o Brześciu. Uświadomienie uczestnikom warsztatów, że nie trzeba mieć drogiego sprzętu filmowego, aby zrealizować ciekawy film. Oświetlenie i dźwięk – ćwiczenia na planie, realizacje krótkich scenek. Wywiad-wrażenia z dnia warsztatów, wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów.
Dzień 3. Realizacja zdjęć filmowych – w zależności od scenariusza praca w plenerze lub praca w przygotowanym studio z green screenem (zielone tło) Wywiad-wrażenia z dnia warsztatów, wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów.
Dzień 4. Realizacja zdjęć filmowych ciąg dalszy – przygotowanie muzyki, oprawy graficznej. Zapoznanie się z programami do montażu filmów, dźwięku i grafiki (Adobe Premiere, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator) Wywiad-wrażenia z dnia warsztatów, wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów.
Dzień 5. Wywiad-wrażenia z poprzednich dni warsztatów. wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów. Montaż filmów i postprodukcja – montaż filmów, udźwiękowienie, oprawa graficzna. Mini warsztaty fotograficzne- (niespodzianka dla uczestników) osoby, które nie będą zainteresowane montażem biorą udział (po krótkim przeszkoleniu) w sesji fotograficznej z gadżetami filmowymi.
Warsztaty zostaną zakończone Pokazem filmów. Na pokaz zostaną zaproszeni rodzice i goście.
Podczas pokazu nastąpi także wręczenie dyplomów i nagród.
Zapisy w BCK, do 14. Ilość uczestników to 24 osoby.
Zapraszamy.